تولید محتوای اصولی و با کیفیت

سفارش تولید محتوا

امروزه برای اینکه دیده شوید باید محتوا تولید کنید. حال فرقی نمی کند در چه پلتفرمی فعالیت می کنید. اینستاگرام یا سایت می خواهد باشد یا لینکدین و یوتوب! به هر حال برای دیده شدن نیاز دارید محتوایی تولید کنید که هم راستا با اهداف بازاریابی شما باشد. با این کار اگر در شبکه های اجتماعی باشید می توانید مخاطبین زیادی را جذب صفحه ی خود کنید. اگر هم محتوا برای سایتتان می خواهید می توانید ترافیک وب سایتتان را افزایش دهید. دقیقا هدف از سفارش تولید محتوا ایجاد مخاطبین جدید و افزایش ترافیک است. اما بسیار مهم است محتوایی که تولید می شود برای مخاطب جذاب و با زبان برند شما نوشته شود. در این صورت است که می توانید مخاطب جذب کنید. اما اگر محتوایی تولید کنید که صرفا نه هدفی پشت آن باشد و نه کیفیت خوبی داشته باشید، فقط هزینه و وقت خود را تلف کرده اید.

ما مفتخریم اعلام کنیم که در سوبلز با توجه به اهداف بازاریابی شما و نوع پلتفرمی که در آن فعالیت می کنید محتوایی یونیک و حرفه ای را برای شما تولید می کنیم. ما با داشتن متخصصین تولید محتوا، محتوایی را تحویل شما خواهیم داد که چه از نظر کیفیت و چه از نظر نگارش در راستای اهداف سازمان شما باشد. حتی اگر سازمانی باشید که تولید کننده محتوا دارد اما نیاز دارید که آنها را رشد دهید با برگزاری کلاس تولید محتوا برای سازمان شما، افراد را پرورش خواهیم داد تا بتوانید در حوزه محتوا سازی برای فضای مجازی بدرخشید. یکی هدف های اصلی ما در خدمات دیجیتال مارکتینگ که در سوبلز ارائه می دهیم، پیشرفت و درخشش افرادی است که با ما همکاری می کنند. همچنین اگر نیاز به مشاوره تلفنی رایگان دارید، می توانید با شماره 37483-021 تماس حاصل فرمایید.

تولید محتوا چیست؟

جمله ی معروف محتوا پادشاه است را احتمالا شنیده اید. اما سوالی که اینجا پیش می آید این است که آیا هر محتوایی پادشاه است؟ یعنی ما محتوایی تولید کنیم که اسپم باشد یا حتی برای مخاطبین ما قابل درک نباشد، باز هم محتوای ما پادشاه است؟ مسلما خیر این طور نیست! زیرا تولید کنندگان محتوا باید محتوایی را تولید کنند که برای مخاطب ارزشمند باشد و قابلیت اشتراک گذاری نیز داشته باشد. بیل گیتس در سال 1996 میلادی در وبلاگ مایکروسافت نوشت که محتوا دقیقا چیزی است که انتظار داریم از آن درآمد به دست آید. دقیقا مانند تلویزیون. آنهایی موفق هستند که بتوانند از اینترنت به عنوان بستری برای ارائه ایده ها، تجربیات و محصولات استفاده کنند. بستری که فقط با تولید محتوا امکان پذیر است. حال با توجه به این موارد می توانیم تعریف درستی از تولید کردن محتوا را برای شما بازگو کنیم.

تولید محتوا یا content creation که در بازاریابی محتوا به آن content marketing گفته می شود، به فرآیند انتخاب موضوع بر اساس پرسونای مخاطب و تولید محتوای اصولی، سئو محور با توجه به نیاز کاربر که قابلیت اشتراک گذاری داشته باشد، گفته می شود. باید به این نکته توجه کنید که محتوا لزوما شامل متن نیست. بلکه محتوای بصری مانند اینفوگرافیک و ویدیو نیز جزوی از آن محسوب می شود. اگر بتوانید در محتوای تولید شده پاسخ نیاز ها و دغدغه های کاربران را دهید، محتوای شما ارزشمند محسوب می شود.

هنگامی که شما سفارشات تولید محتوا خود را به سوبلز می سپارید، ما با خلق محتوای ارزشمند، علاوه بر داشتن بار آموزشی و یادگیری زیاد، به نیاز کاربر یا خواننده پاسخ می دهیم. اما این بار علمی به این صورت نخواهد بود که مخاطب را خسته کند. زیرا با توجه به پرسونای مخاطبین شما این کار انجام خواهد شد.

تولید محتوا چیست؟
اهمیت سفارش تولید محتوا

اهمیت سفارش تولید محتوا

برای آنکه بتوانیم به پرسش اهمیت تولید کردن محتوا در چیست پاسخ دهیم، بسیار مهم است که بدانیم در کجا فعالیت می کنید؟ محتوایی که می خواهید تولید کنید با چه فرمتی است؟

اما اگر به اختصار بخواهیم بگوییم، اگر شما نیاز به سئو و بهینه سازی سایت داشته باشید، باید محتوا تولید کنید. با ایجاد محتوای ارزشمند و با کیفیت است که می توانید از موتورهای جستجو ترافیک دریافت کنید و بازدید سایت خود را افزایش دهید. لزوما طراحی سایت ساده و نبود هیچگونه محتوایی، شما در موتورهای جستجو به خصوص گوگل به خوبی نمی توانید دیده شوید. از این رو ترافیکی هم سایت شما دریافت نخواهد کرد.

اگر در شبکه های اجتماعی همانند اینستاگرام فعالیت می کنید، محتوا تولید کردن برای آن باعث افزایش فالوور هدفمند، افزایش آگاهی از برند و تبدیل شدن به یک پیج مرجع خواهد شد. حال نکته ای مهم این است که تولید محتوای وبسایت کاملا متفاوت با شبکه های اجتماعی است. اما باید به این توجه کنید که هر دوی آنها باید برای یک هدفی ایجاد شوند. آن هم افزایش مخاطب است. اگرهم یک فروشگاه هستید، تبدیل به افزایش فروش شود. در این صورت است که می توانید این اطمینان خاطر را داشته باشید که محتوای تولید شده با توجه به اهداف بازاریابی شما است.

یکی از دیگر از مزیت های سفارش دادن تولید محتوا این است که می توانید برای کسب و کار خودتان اعتبار ایجاد کنید. زیرا با این کار می توانید خود را متخصص در حوزه ای که هستید، نشان دهید و در نتیجه مخاطبین خیلی راحت نسبت به بقیه ی رقبا به شما اعتماد کنند. حال اگر طراحی سایت فروشگاهی هم انجام داده باشید، باز هم نیاز دارید با تولید محتوای متنی، رضایت مخاطبین را جلب کنید. این محتوا می تواند برای تک تک محصولات شما تولید شود یا آنکه در بخش وبلاگ شما قرار گیرد.

گرفتن سفارش تولید محتوا به صورت آنلاین

اگر قصد دارید سفارش تولید محتوای خود را به ما بسپارید، می توانید از طریق تماس با شماره 37483-021 یا پر کردن فرمی که در زیر قرار دارد، سفارش خود را به صورت آنلاین ثبت کنید. همچنین می توانید از مشاوره رایگان ما نیز استفاده کنید.

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
گرفتن سفارش تولید محتوا به صورت آنلاین

انواع محتوا

Untitled-4-12

اینفوگرافیک

اینفوگرافیک ها جزو محبوب ترین محتواهایی هستند که می توانید ایجاد کنید. به این دلیل که اطلاعات زیادی مانند آمارها را می توان به روشی بصری و قابل فهم برای مخاطب به اشتراک گذاشت. به طور کلی محتوای اینفوگرافیک، سه برابر بیشتر از سایر انواع محتوا قابلیت اشتراک گذاری دارد. از این رو در افزایش مخاطبین شما تاثیر فراوان دارند.

باید به این توجه کنید که تولید اینفوگرافیک یک هنر محسوب می شود و موارد زیادی وجود دارد که باید در طراحی به آن توجه کنید. استفاده از رنگبندی مناسب، اندازه عنوان و نوع فونت استفاده شده در آن بسیار مهم است. زیرا باید به راحتی قابل خواندن باشند.

Untitled-4-23

ویدیو

ویدئو فرمت موفقی از محتوا است که تا به امروز بیش از 80 درصد کل ترافیک وب را به خودش اختصاص داده است. بسیاری از کاربران نیز ویدئو ها را مفید می دانند. جالب است بدانید که کاربران پس از دیدن ویدیو محصولات، بیشتر تمایل به خرید پیدا می کنند. از این رو اگر در شبکه های اجتماعی یا توضیحات محصولاتتان در سایت، بتوانید از ویدیو استفاده کنید، می توانید فروش خود را چند برابر کنید. از آنجایی هم که ویدیوها قابلیت اشتراک گذاری زیادی دارند، افزایش مخاطب را هم می توانید تجربه کنید.

تولید محتوای ویدیویی باعث می شود تا مخاطب جذب کنید. نرخ تبدیل خود را افزایش دهید و ترافیک خود را بیشتر کنید. حال به این توجه کنید که محتوای ویدیویی فقط برای محصولات نیست. بلکه مصاحبه ها، پشت صحنه ها و ویدیو های آموزشی نیز جزیی از محتوای ویدیویی هستند.

Untitled-4-18

متنی

از زمانی که اینترنت به وجود آمد، تولید محتوای متنی هم انجام شد. وبلاگ ها بخش بزرگی از محتوای متنی را تشکیل می دهند. اما به مرور زمان این روش دجار تغییراتی هم شده است. به خصوص در عصر امروز که اکثر کسب و کارها محتوا تولید می کنند. اما باید توجه کنید محتوای متنی زمانی خوب است که بتواند به سوال مخاطبان پاسخ دهد و باعث خستگی مخاطب هنگام خواندن مطالب نشود.

محتوای متنی در سئو و بهینه سازی سایت بسیار مهم است. نگارش محتوای متنی با اصول سئو باعث می شود مخاطب هدفمند از طریق موتورهای جستجو وارد سایت شما شود. از این رو فروش و بازدید سایت خود را نیز افزایش دهید. شاید برایتان جالب باشد که محتوای کپشن اینستاگرام نیز جزیی از محتوای متنی محسوب می شود. اگر جذاب نوشته شود و با اصول استاندارد، در الگوریتم های اینستاگرام تاثیر زیادی برای درک پست شما خواهد گذاشت.

ویژگی های محتوای خوب

ویژگی های یک محتوای خوب

محتوای خوب، محتوایی است که مخاطب شما آن را سرگرم کننده، جالب و مرتبط بداند. اما تنها ویژگی محتوای خوب این موارد نیستند. زیرا اگر کسب و کاری باشید که سعی در ایجاد ارتباط قوی با مشتریان بالقوه خود داشته باشید، باید محتوایی تولید کنید که جدای از خواندن آن، از آن لذت ببرد. اما مشکل اینجاست که اکثر محتوای تولید شده در حوزه وب هدر می روند. زیرا اصلا تاثیر گذار نیستند و در نتیجه مردم تمایلی به آن نشان نخواهد داد. بهتر است بدانید که ما در سوبلز محتوایی را برای شما آماده می کنیم که هم جذاب هستند و هم کاربران علاقه زیادی به آن نشان می دهند. حال محتوای خوب چه ویژگی هایی دارد؟

Untitled-4-20

خواندنی

هیچ چیز مهم تر از این نیست که محتوای تولید شده به آسانی قابل درک باشد. این امر کاملا مرتبط به خوانایی محتوا است. خوانایی یک محتوا توسط عوامل زیادی صورت می گیرد. از جمله استفاده از اصطلاحات، املا و دستور زبان! پیزوی کردن از اصول نگارش درست محتوا، تضمین این را می دهد که محتوای شما واضح و قابل درک باشد. این امر باعث می شود تا همیشه مخاطب سایت شما را در ذهنش ماندگار کند.

Untitled-4-23

محتوای هدفمند

بسیار مهم است هنگام سفارش تولید محتوا، هدف خود را نیز تعیین کند. این محتوایی که قرار است تولید شود برای ریپوتاژ آگهی هست یا محتوا وبلاگ. هدف شما از این محتوا چیست؟ آیا قصد دارید محصولی را به فروش برسانید یا برای افزایش ترافیک سایت از آن استفاده می کنید؟ آیا محتوای تولید شده می تواند اهداف بازاریابی شما را محقق سازد؟ با پاسخ به این پرسش ها می توانید پکیج تولید محتوا مناسبی را برای خود انتخاب کنید.

Untitled-4-26

در نظر گرفتن مخاطبین

برای چه کسانی می خواهید سفارش تولید کردن محتوا بدهید؟ اصلا زبان برند شما رسمی است یا محاوره ای؟ مخاطبین شما چه افرادی هستند؟ چند سال دارند و اکثرا شغل آنها چیست؟ این موارد تماما بستگی به پرسونای مخاطبین شما دارد. اگر پرسونای مخاطبین خود را به درستی نگارش کرده باشید، می توانید محتوایی بنویسید که برای آنها جذاب باشد. ما در مرکز تولید محتوا سوبلز در صورت لزوم، پرسونایی از مخاطبین شما را تهیه می کنیم و در اختیارتان قرار می دهیم.

Untitled-4-09

تولید محتوا یونیک

محتوای یونیک یا منحصر به فرد برای مخاطبین حائز اهمیت است. زیرا منخصر به فرد بودن محتوا، یک ارزش جدید را به مشتریان اضافه می کند. همچنین در سئو سایت شما نیز حائز اهمیت است. زیرا گوگل و سایر موتورهای جستجو به راحتی محتوای کپی را تشخیص می دهند و در صورت کپی برداری، رتبه‌ای را به محتوای شما نمی دهند. از این شما باید با تولید کردن محتوای یونیک به صورت مداوم، فروش و نرخ تبدیل خود را بهبود بخشید.

مرحله اول

انتخاب موضوع با توجه به هدف و پرسونای مخاطب است.

مرحله دوم

تولید محتوا با توجه به موضوع انتخاب شده و رعایت اصول سئو در آن است.

مرحله سوم

ویراست کامل مقاله و تایید کارشناس جهت ارائه به مشتریان است.

مرحله چهارم

ارسال محتوا برای کارفرما جهت انتشار در سایت است.

صبور باشید!

مدت زمان نتیجه گیری تولید محتوا

هنگامی که سفارش تولید محتوا می دهید و آن را منتشر می کنید، همواره منتظر آن هستید که به صورت آنی رتبه ای را گوگل به محتوای شما دهد. در صورتی که این امر انتظار اشتباهی از موتور جستجوی گوگل است. زیرا رتبه گرفتن در گوگل در مقالات به عوامل زیادی بستگی دارد. عواملی که به زودی در مقاله ای آن را برای شما منتشر می کنیم. اما بهتر است بدانید که پس از سفارش تولید محتوا و انتشار آن به تدریج شاهد این خواهید بود که مخاطبین جذب مقاله ی شما شده و کم کم ترافیک سایت شما در حال افزایش است. مهمترین نکته این است که با صبر کردن و قرار دادن مداوم محتوای خوب و با کیفیت در سایت، هر روز به پیشرفت سایتتان کمک کنید. از این رو خواهید دید که در مدت زمان نه چندان طولانی، ترافیک سایت شما افزایش پیدا کرده است.

سوالات متداول

هنگام سفارش تولید محتوا سوالی که پیش می آید این است که هزینه ها به چه صورت است؟ قیمت تولید محتوا برای سایت چقدر است؟ برای اینستاگرام چطور؟ اما باید بدانید که بسته به متخصصی که محتوا را برای شما نگارش می کند و نوع فرمت محتوایی، هزینه ها متفاوت خواهد بود. همچنین تعداد محتوا نیز در هزینه ی آن تاثیر گذار است.

مورد بعدی که تاثیر زیادی را در هزینه دارد، تخصصی یا عمومی بودن محتوا است. به عنوان مثال اگر بخواهید درباره تکنولوژی واقعیت افزوده، محتوایی را سفارش دهید با توجه به تخصصی بودن آن تعرفه ی آن متفاوت تر از محتوایی خواهد بود که درباره ی فیلم شهرزاد نوشته شود.

محتوای آموزشی در هر حوزه ای چه فناوری باشد چه دکوراسیون منزل جزو پر طرفدارترین محتواهایی است که در اینترنت قابل مشاهده است. زیرا محتوای آموزشی چیزی است که دقیقا مخاطب هدف برای شما جذب می کند. اگر هم محتوای تولید شده رضایت کاربر را جلب کند، مخاطب برای همیشه شما را به عنوان یک سایت تخصصی در حوزه ای که فعالیت می کنید میشناسد. در نتیچه در برند سازی و نگهداری مخاطب تاثیر فراوانی خواهد گذاشت. نکته ای که باید در محتوای آموزشی به آن توجه کرد، ترکیب فرمت های محتوایی است. زیرا محتوای آموزشی احتمال آنکه طولانی باشد زیاد است. از این رو با قرار دادن اینفوگرافیک ها و ویدیوها می توانید محتوا را برای مخاطب جذاب کنید.

تا اینجا متوجه شدید که تولید محتوا چقدر اهمیت دارد. اما باید این را نیز متوجه شده باشید که هر نوع محتوایی لزوما باعث جذب مخاطب و افزایش ترافیک نخواهد شد. زیرا محتوایی خوب است که می تواند وب سایت شما را به صدر نتایج گوگل بیاورد و رضایت مخاطب را هم در بر داشته باشد. از این رو جدای از اینکه باید تولید محتوا سئو شده و استاندارد را انجام دهید باید رضایت کاربر را نیز در نظر بگیرید. محتوای سئو شده شامل عوامل مهمی همچون طول جملات، میزان تکرار کلمه کلیدی، عنوان جذاب و… است. اما اگر استفاده از این عوامل با عدم رضایت کاربران شود، با وجود رعایت کردن این اصول گوگل به شما رتبه نخواهد داد. اما باید بدانید که اگر محتوایی با اصول سئو نوشته شود، حتما خوانایی لازم را دارد.زیرا فاکتورهای گوگل برای سئو در جهت رضایت کاربران تدوین شده است.

5/5 - (15 امتیاز)