تاثیر سئو بر برندینگ و افزایش آگاهی از برند

تاثیر سئو بر برندینگ
آنچه در این مقاله خواهید خواند..

مطالعه تحقیقاتی اهمیت بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) و بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) را در افزایش دید شدن نام تجاری در زمینه تجارت الکترونیک بررسی می‎کند. در چشم‌انداز دیجیتال رقابتی امروز، داشتن حضور آنلاین قوی برای موفقیت و رونق کسب و کارهای تجارت الکترونیک ضروری است. این مطالعه نقش سئو و SEM در بهبود دید نام تجاری برای شرکت های تجارت الکترونیک روشن می‌کند. سئو به فرآیند بهینه سازی محتوا، ساختار و جنبه های فنی یک وب سایت برای بهبود دید آن در جستجو صفحات نتیجه موتور (SERP) به صورت ارگانیک اشاره دارد. از سوی دیگر، SEM شامل تبلیغات پولی و استراتژی‌هایی مانند کمپین‌های پرداخت به ازای کلیک (PPC)، برای افزایش دید و ترافیک به یک وب‌سایت است.

تاثیر سئو بر برندینگ

هر شرکتی مایل است که توسط عموم شناخته شود و به خوبی به خاطر بسپرده شود. اما این فقط مربوط به دانستن نام آن نیست، مردم باید بتوانند ارزش‌ها، شخصیت، جایگاه و محصولات برند را تشخیص دهند. این باعث شناخت، یادآوری و تمایز نیز می شود و برند فضایی منحصر به فرد و متمایز را در ذهن مردم ایجاد می کند.

افزایش آگاهی از برند یکی از مهمترین اهداف بازاریابی در شرکت ها است. چه کسی نمی خواهد ذهن مصرف کنندگان را جلب کند و ارتباط بیشتری با آنها ایجاد کند؟ سئو شامل بهینه سازی وب سایت ها و صفحات وب با هدف بهبود موقعیت آنها در نتایج موتورهای جستجو است. این به معنای قرارگیری در صفحات اول گوگل، با محتوایی است که نشان می دهد برند شما چیست و چه چیزی ارائه می دهد.

تاثیر سئو بر برندینگ

مزایای استفاده از سئو برای افزایش آگاهی از برند چیست؟

بازاریابان می توانند چندین استراتژی را برای افزایش آگاهی از برند دنبال کنند. سئو اغلب نادیده گرفته می شود، در حالی که آنها استراتژی های دیگری مانند رسانه های اجتماعی، تبلیغات پولی، محتوای برند و حمایت از رویدادها را در اولویت قرار می دهند. با این حال، بسیاری از این استراتژی ها در نهایت بسیار گران یا پر زحمت می شوند، به خصوص برای مشاغل کوچک. بنابراین، سئو می تواند به عنوان یک راه حل اقتصادی تر و کارآمدتر در برنامه ریزی شرکت کند. اکنون بیایید مزایای بهینه سازی موتور جستجو برای افزایش آگاهی از برند را مشاهده کنیم:

یک استراتژی ارگانیک

سئو یک استراتژی ارگانیک است. این بدان معناست که شما مجبور نیستید (یا حتی نمی توانید) به گوگل پولی بپردازید تا سایت خود را در نتایج اول قرار دهید. به دست آوردن دید و کلیک رایگان است. با این حال، ما نمی گوییم که سئو هیچ هزینه ای ندارد! این استراتژی به زمان، افراد حرفه ای و ابزار نیاز دارد تا به خوبی کار کند. با این حال، مقرون به صرفه بودن سئو برای افزایش آگاهی از برند در مقایسه با سایر استراتژی ها، چه بازاریابی دیجیتال و چه بازاریابی آفلاین، بسیار بهتر است.

این امر به ویژه برای مشاغل کوچک که رقابت با برندهای بزرگ را دشوار می دانند بسیار مهم است. اما، در سئو، می‌توانید استراتژی‌هایی ایجاد کنید که بر روی جایگاه‌ها و کلید واژه‌های کم‌طرفدار تمرکز دارند، که به رتبه بهتر سایت در گوگل کمک می‌کند.

افزایش دسترسی برند

برندها از مخاطبان هدفشان می خواهند که آنها را بشناسند. سئو قدرت زیادی در افزایش دامنه برندها دارد. موتورهای جستجو به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند. در ایران، هر کاربر به طور متوسط ​​بیش از سه جستجو در روز انجام می دهد. به گفته گوگل، این موتور جستجو سالانه بیش از 2 تریلیون جستجو را پردازش می کند. بنابراین، اگر برندها در بالای صفحه نتایج جستجو ظاهر شوند، می توانید میزان دسترسی آنها را تصور کنید!

جالب‌تر این است که در میان مردمی که به آنچه ارائه می‌کند علاقه‌مند هستند، دیده شوند. از این گذشته، مردم به دنبال راه حل های فوری برای مشکلات خود هستند.

ایجاد اقتدار در بازار

هرکسی که در جایگاه های برتر گوگل قرار دارد، از اعتبار عمومی و موتور جستجو برخوردار است. اگر صفحه ای در آن مکان است، به این دلیل است که بهترین پاسخ و بهترین تجربه کاربری را ارائه می دهد. بنابراین، کاربری که اولین نتایج را می بیند متوجه می شود که آن سایت ها قابل اعتماد هستند. این تصور برای آگاهی از برند ضروری است زیرا اقتدار را با نام تجاری مرتبط می کند و تصویر آن را در ذهن مصرف کننده تقویت می کند.

آیا سئو بخشی از برندسازی است؟

برندسازی شامل ایجاد یک درک قوی از کسب و کار شما است در حالی که سئو به سادگی شامل بهبود وب سایت برند شما برای افزایش دیده شدن آن است . در حالی که برندسازی به شما کمک می‌کند تا ترافیکی را که از طریق سئو وارد می‌شود حفظ کنید، سئو چیزی است که به شما کمک می‌کند تا در اصطلاحات مرتبط با صنعت خود ظاهر شوید و آگاهی برند خود را افزایش دهید.

سئو چگونه به برندسازی کمک می کند؟

هدف اصلی سئو (بهینه سازی موتور جستجو) هدایت ترافیک ارگانیک به سایت شما است، اما این تنها عملکرد آن نیست. استفاده از سئو برای برندسازی می تواند به طور مستقیم آگاهی از برند را ایجاد کند . اگر استراتژی سئو شما آنطور که باید عمل کند، برند شما در صدر نتایج جستجو قرار خواهد گرفت.

تفاوت سئو و برندینگ چیست؟

سئو یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو، فرآیند بهبود دید یک وب سایت یا صفحه وب در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) است. برندسازی فرآیند ایجاد یک نام و تصویر منحصر به فرد برای یک محصول یا شرکت در ذهن مصرف کنندگان است.

شما چه امتیازی به محتوا می‌دهید! 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و تماس رایگان

نیاز به طراحی سایت دارید؟!

آماده پاسخگویی
بـه شما هستیــــم

مقالات مشابه

"*" indicates required fields

پکیج انتخابی شما:*
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

درصورت ثبت اطلاعات تماس، کارشناس ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

"*" indicates required fields

پکیج انتخابی شما:*
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

درصورت ثبت اطلاعات تماس، کارشناس ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

"*" indicates required fields

پکیج انتخابی شما:*
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

درصورت ثبت اطلاعات تماس، کارشناس ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

ثبت درخواست مشاوره رایگان

ثبت درخواست مشاوره رایگان

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .