آموزش ساخت دکمه های جذاب برای سایت

آنچه در این مقاله خواهید خواند..

دکمه ها جزء اساسی هر طرح UX هستند که برای ایجاد آن ها، باید قوانین مهمی را رعایت کرد و در طراحی آن دقت لازم را به کار برد. در حقیقت ساخت دکمه یک عنصر اساسی در رابط کاربری است که به شدت بر طراحی تعاملی شما تأثیر می گذارد. دکمه ها این قدرت را دارند که کاربران را مجبور به انجام یک عمل کنند. آن ها واسطه ای بین کاربر و سایت هستند، گاهی اوقات یک اقدام اصلی را در یک سایت یا برنامه آغاز می کنند، و گاهی مقصدی را برای کاربران فراهم می کنند تا روی آن کلیک کرده و درخواست خود را اجرا کنند.

همانطور که اشاره شد دکمه‌ ها یکی از قابل تشخیص‌ ترین عناصر در هر رابط کاربری هستند. وقتی دکمه های بصری جذابی ایجاد می کنید که به طور درست و دقیق کار می کنند، در حقیقت از قواعد طراحی ui و ux پیروی کرده اید. در این مقاله با ما همراه باشید تا با روش ساخت دکمه های جذاب برای سایت آشنا شوید و هم چنین نحوه استفاده از رنگ، شکل و اندازه برای ایجاد دکمه‌ های کاربردی را بیاموزید. در ادامه چند نمونه از کد ساخت دکمه سایت را مشاهده خواهید کرد.

قوانین طلایی برای طراحی دکمه وب سایت

هدف دکمه را به وضوح بیان کنید: متن روی دکمه باید به طور واضح و مختصر به کاربر بگوید که با کلیک بر روی آن چه اتفاقی می‌افتد. از فعل‌های قدرتمند و دعوت‌ کننده به عمل مانند “خرید کنید”، “ثبت نام کنید” یا “دانلود کنید” استفاده کنید.

از رنگ‌های متضاد استفاده کنید: رنگ دکمه شما باید به گونه‌ای باشد که از بقیه عناصر صفحه متمایز باشد و به راحتی جلب توجه کند.

استایل و اندازه فونت مهم است: فونت دکمه باید خوانا و متناسب با سبک کلی وب سایت شما باشد.

آن را قابل کلیک به نظر برسانید: کاربران باید بتوانند بلافاصله یک دکمه را تشخیص دهند و بفهمند که می توان روی آن کلیک کرد. اشکال آشنا مانند مربع های گرد با سایه ها موثر هستند زیرا عمق را اضافه می کنند که نشان دهنده قابلیت کلیک است. افزودن ریز تعامل‌ها ، مانند تغییر رنگ یا حرکات جزئی در حالت  شناور، این ویژگی را تقویت می‌کند.

از اندازه های استاندارد استفاده کنید: مطمئن شوید دکمه ها به اندازه کافی بزرگ هستند که به راحتی بتوان روی آن کلیک کنید. 

 ساده طراحی کنید: یکی از اشتباهات عمده بسیاری از طراحان هنگام طراحی دکمه ها، پیچیده کردن آنها و طراحی با ظاهر نامناسب است که می تواند منجر به سردرگمی کاربران شود.

از فضای سفید به طور موثر استفاده کنید: ز فضای سفید در اطراف دکمه‌های خود استفاده کنید تا آنها برجسته‌تر شوند و به راحتی قابل مشاهده باشند.

 تست و بهینه‌سازی: پیش از انتشار دکمه‌های خود را در دستگاه‌ها و مرورگرهای مختلف تست کنید تا مطمئن شوید که به درستی کار می‌کنند و برای کاربران قابل مشاهده هستند.

ساخت دکمه های جذاب 

شما می توانید با ایجاد جذابیت بیشتر در دکمه ها، تعامل و میزان کلیک بر روی وب سایت خود را افزایش دهید. هنگامی که کاربران با کلیک بر روی دکمه ها با هاور های جذابی مانند زیر مواجه شوند، جدا از بحث محتوای، جذب رابط کاربری آن نیز می شوند.

 

 

ساخت دکمه با 16 هاور جذاب

ساختارهای متفاوتی از هاور دکمه را در زیر مشاهده می کنید که با استفاده از این هاورهای استاندارد می توانید جذابیت بیشتری به وب سایت خود بدهید.

 

 

ساخت دکمه با هاور اسلایدی

دکمه هایی که در المنتور ایجاد می شوند قابل استایل دهی هستند. می توان با ایجاد هاور اسلایدی روی دکمه ها آن را از سادگی خارج کرد.

 

تغییر شکل دکمه به فرم

دستورات زیر می تواند طوری عمل کند که پس کلیک بر روی دکمه یک فرم ظاهر شود. استفاده از این ویژگی منحصر به فرد می تواند ساختار وب سایت شما را خاص جلوه دهد.

 

نتیجه گیری

با رعایت قوانین طلایی، می‌توانید دکمه‌های جذابی برای وب سایت خود طراحی کنید که نرخ تبدیل (CTR) را افزایش داده و تجربه کاربری را بهبود بخشد. خلاق باشید و از امتحان کردن ایده‌های جدید نترسید. دکمه‌های خود را با سایر عناصر صفحه خود مانند رنگ‌ها، فونت‌ها و تصاویر هماهنگ کنید.آن ها را به طور مرتب تست نمایید و در صورت نیاز به روز کنید. با استفاده از این نکات، می‌توانید دکمه‌های جذابی برای وب سایت خود بسازید که به طور کلی به موفقیت وب سایت شما کمک کند.

شما چه امتیازی به محتوا می‌دهید! 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و تماس رایگان

نیاز به طراحی سایت دارید؟!

آماده پاسخگویی
بـه شما هستیــــم

مقالات مشابه

"*" indicates required fields

پکیج انتخابی شما:*
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

درصورت ثبت اطلاعات تماس، کارشناس ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

"*" indicates required fields

پکیج انتخابی شما:*
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

درصورت ثبت اطلاعات تماس، کارشناس ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

"*" indicates required fields

پکیج انتخابی شما:*
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

درصورت ثبت اطلاعات تماس، کارشناس ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

ثبت درخواست مشاوره رایگان