سئو خارجی چیست ؟

سئو خارجی
آنچه در این مقاله خواهید خواند..

ممکن است هنگامی که به دنبال بهینه سازی سایت خود بوده اید بار ها با سئوی خارجی برخورد کرده باشید اما آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که سئو خارجی چیست ؟

سئوی خارجی فرآیندی است که باعث می‌شود سایت شما در موتور‌های جستجو بیشتر نمایش داده شود. بهینه‌سازی سئو انواع مختلفی دارد که شامل سئو داخلی، سئو خارجی و سئو تکنیکال می‌شود و در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت که معنی سئو خارجی چیست
همانطور که از نام آن پیداست سئوی خارجی فرآیندی است که شامل مداخلات خارجی در وب سایت است و بنابراین، وب سایت راحت‌تر در موتور‌های جستجو ظاهر می‌شود.

رسانه‌های اجتماعی همیشه جزء فضا‌هایی هستند که مد و گرایش‌ها در آن‌ها ظهور کرده و با همان سرعتی که تولید شده با همان سرعت مصرف می‌شوند بنابراین محتوای شما باید مطابق با این نوع زمینه‌ها باشد.
فرآیند بهینه‌سازی بر روی وب سایت شما با توجه به نحوه‌ی سئو، به دو صورت سئو داخلی و سئو خارجی انجام می‌گیرد.
سئو داخلی و خارجی، هر دو در مناطق مختلف وب سایت شما اعمال می‌شوند، اما در نهایت هر دو هدف یکسانی را دنبال می‌کنند.

external-seo-2

سئو خارجی چگونه کار می‌کند؟

یکی از قابلیت‌های سئوی خارجی این است که وب سایت شما را قادر می‌سازد تا در پلتفرم‌های دیجیتالی تبلیغ شوند. اولین نکته در مورد سئوی خارجی ایجاد وبلاگ‌های تبلیغاتی مناسب برای پروژه‌ها و حوزه کسب‌وکار شما است زیرا تأثیر زیادی در ایندکس شدن وب‌سایت شما در موتور‌های جستجو دارد.
نکته مهم دیگر بک لینک است که فرآیند دریافت لینک از سایت‌های دیگر می‌باشد. لینک‌هایی که ارائه می‌دهید باید با وب سایت یا مقاله‌ای که دارید سازگار باشد تا رتبه شما توسط موتور‌های جستجو افزایش یابد. با این حال، مطمئن شوید که کیفیت سایتی که لینک کرده‌اید بالا و در دسترس باشد.

از آنجایی که سئو خارجی وب سایت شما را بهبود بخشیده و به واجد شرایط شدن آن کمک می‌کند پس بنابراین درک تعریف سایت توسط رسانه‌های اجتماعی یکی از مهم‌ترین و مؤثرترین عملیات سئو است. با فرآیند ارتقاء وب سایت، شما قادر خواهید بود از شبکه‌های اجتماعی استفاده کرده و به افراد بیشتری دسترسی پیدا کنید.
روش دیگر ایجاد کمپین است، به خصوص برای یک وب سایت تازه راه‌اندازی شده، ایجاد چنین کمپینی راهی است که فرآیند تعامل را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

نیاز به مشاوره دارید؟! | ثبت درخواست مشاوره رایگان

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

سئو خارجی را چگونه اعمال کنیم؟

سئوی خارجی به عنوان یک حرکت استراتژیک برای وب سایت در نظر گرفته می شود که مقابل تمام سئوهای اعمال شده در وب سایت شما به قرار گرفتن در موتورهای جستجو برای دستیابی به مخاطبان بیشتر کمک می کند.

ضمن بهینه سازی سئوی خارجی و داخلی وب سایت باید اطمینان حاصل شود که وب سایت در نتیجه جستجو ظاهر می شود. کار سئو خارجی و داخلی پس از بهینه سازی سایت اعمال شده و این در حالی است که هر دو در یک زمان اعمال می شوند.

عملیات سئوی خارجی

  • متا تگ ها
  • ایجاد بک لینک
  • کلیدواژه ها
  • نوشتن مقالات

یکی دیگر از عناصر دخیل در فرآیند سئو خارجی استفاده درست از تگ های H1 و H2 و H3 و … می باشد. این تگ ها باید به عنواین مقاله شما اضافه شوند زیرا این کار به وب سایت اجازه می دهد مقاله به راحتی خوانده شده و در موتور های جستجو دیده شود. قابلیت امنیت و اطمنیان ، کیفیت و خدمات وب سایت به افزایش شانس اول شدن در موتورهای جستجو کمک فراوانی می کند.

علاوه بر این سعی کنید تا وب سایت خود را به روز نگه داشته تا مطمئن شوید محتوای وبسایتتان با مطالب روز هماهنگ است. به عنوان مثال اگر سایت خود را هفته ای یک بار به روز می کنید ، متایی که ایجاد می کنید باید روی یک هفته تنظیم شود.

عملیات برچسب گذاری می تواند دید در وبسایت شما را افزایش دهد. با این حال میزان برچسب گذاری باید رعایت شود زیرا تگ گذاری مکرر می تواند به وبسایت آسیب برساند.

external-seo-3

 

در سئو خارجی کجا باید از بک لینک استفاده کرد ؟

یکی از موارد مهم در سئو خارجی بک لینک ها هستند. به طور کلی جذب لینک ها از سایت های دیگر به سایت شما را لینک سازی می گویند و این لینک ها براساس سایت هایی که از آنها لینک گرفته می شود، تاثیر گذاری آنها کم یا زیاد می باشد. اگر می خواهید از بک لینک ها استفاده کنید باید آنها را در جای مناسب به کار گیرید.

شما می توانید از بک لینک ها هم به صورت متن و هم به صورت تصویر استفاده کنید، هر دو این روش ها به دیدن شدن وب سایتتان در موتورهای جستجو کمک شایانی می کند.

تاثیر بک لینک چیست ؟

یکی از مهم ترین تاثیرات آن این است که باعث می شود موتور های جستجو  سایت شما را بهتر بررسی کنند. شما می توانید به سایت های که به آنها لینک می دهید به عنوان یک مرجع نگاه کنید که توسط موتور های جست و جو نیز توصیه شده و در نهایت باعث افزایش کیفیت سایت شما می شوند.

فرایند بک لینک سازی سئو خارجی در صورت عدم دقت می تواند کیفیت وب سایت شما را کاهش دهد. بک لینک های بی کیفیت می توانند باعث شوند که سایت در موتورهای جست و جو بی کیفیت و حتی اسپم در نظر گرفته شوند.

منابع بک لینک ها

هر پلتفرم رسانه اجتماعی مانند اینستاگرام ، فیسبوک ، پینترست و … را می توان به عنوان یک منبع در نظر گرفت. منبع دیگر سایت هایی هستند که فیلم ها در آنها به اشتراک گذاشته می شوند. از این قبیل سایت ها می توان به یوتیوب اشاره کرد. وب سایت هایی که در حوزه ی کاری شما هستند نیز می توانند منبع مناسبی برای سایت شما باشند و می توان از آنها برای دریافت لینک استفاده کرد.

به طور خلاصه

سئو دنیای گسترده و عمیقی است، پس بنابراین برای نتیجه گیری بهتر در حین بهینه سازی وب سایت خود نکات گفته شده در بالا را رعایت کنید.

شما چه امتیازی به محتوا می‌دهید! 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و تماس رایگان

نیاز به طراحی سایت دارید؟!

آماده پاسخگویی
بـه شما هستیــــم

مقالات مشابه

"*" indicates required fields

پکیج انتخابی شما:*
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

درصورت ثبت اطلاعات تماس، کارشناس ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

"*" indicates required fields

پکیج انتخابی شما:*
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

درصورت ثبت اطلاعات تماس، کارشناس ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

"*" indicates required fields

پکیج انتخابی شما:*
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

درصورت ثبت اطلاعات تماس، کارشناس ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

ثبت درخواست مشاوره رایگان