راه اندازی فروشگاه اینترنتی

طراحی سایت فروشگاهی

با گسترش فضای مجازی و استفاده عموم مردم از اینترنت، تمایل به خرید آنلاین گسترش پیدا کرده است. از این رو کسب و کارهای سنتی مجبور هستند تا برای فروش بهتر به سمت داشتن فروشگاهی اینترنتی سوق پیدا کنند. ما در سوبلز با انجام طراحی سایت فروشگاهی حرفه ای برای شما، این نوید را می دهیم که بتوانید در مسیر درست قدم بردارید و مشتریان خود را افزایش دهید. 

وجود وبسایت فروشگاهی علاوه بر افزایش مشتریان موجب برندسازی کسب وکار شما نیز خواهد شد. زیرا با سئو و بهینه سازی سایت می توانید در نتایج جستجوی گوگل قرار بگیرید و مشتریان هدفمند برای خود جذب کنید.

اهمیت طراحی وب سایت فروشگاهی

همانطور که شبکه های اجتماعی برای هر کسب و کاری مهم است، وجود وبسایت نیز چند برابر آن اهمیت دارد. زیرا وجود وبسایت رسمی بودن کسب و کار شما را به مشتریان القا می کند. همچنین طراحی فروشگاهی اینترنتی استاندارد می تواند پیام برند و درک درستی از آن را به مخاطبین شما القا کند. چیزی که شبکه های اجتماعی قادر به ارائه آن نخواهند بود.

وجود فروشگاه اینترنتی محصولات و خدمات شما را به درستی به مخاطبین نمایش می دهد و یک سری امکانات و ویژگی ها در دسترس شما قرار می دهد که شبکه های اجتماعی آن را در اختیار شما قرار نخواهند داد. همچنین به دلیل محدودیت های بی شمار شبکه های اجتماعی در کشور ما، داشتن فروشگاه اینترنتی از ملزومات هر کسب و کاری محسوب می شود.

هدف از طراحی سایت فروشگاهی

هر وب سایت یک هدف اصلی دارد که در کنار آن تعدادی هدف فرعی در نظر گرفته می شود. هدف اصلی تمامی وب سایت های فروشگاهی افزایش سود است. چه آن‌هایی که محصول فیزیکی برای ارائه دارند و چه آن‌هایی که محصولات مجازی را به عنوان فایل دانلودی می‌فروشند.

به طور کلی هدف از طراحی وب سایت فروشگاهی بهبود و تثبیت جایگاه آن در بازار کالا و خدمات، افزایش تعداد مشتریان بدون هزینه بالا، افزایش محبوبیت برند، فروش محصولات به مصرف کنندگان و افزایش سود است.

طراحی وب سایت فروشگاهی

نمونه طراحی سایت فروشگاهی

فروشگاهی

امکانات و ویژگی های سایت فروشگاهی

اینکه فقط یک وبسایت فروشگاهی داشته باشیم و آن را به درگاه پرداخت آنلاین وصل کنیم برای ما درآمدزایی نخواهد داشت. زیرا عوامل دیگری وجود دارد که باعث می شود تا شما بتوانید فروش فوق العاده را تجربه کنید. برخی از این عوامل ظاهری هستند و برخی دیگر نیز در داخل وبسایت است که یک سری قابلیت ها را برای شما اضافه می کند که تجربه کاربری را در سایت شما بهبود می بخشد. همچنین این فاکتورها در قیمت طراحی سایت فروشگاهی بسیار تاثیر می‌گذارد و باید به آن توجه کنید تا سایتی تخصصی و حرفه ای داشته باشید.

Untitled-4-25

طراحی ریسپانسیو

طراحی ریسپانسیو که به آن واکنش گرا نیز گفته می شود مربوط به تغییرات ظاهری سایت در موبایل، تبلت و کامپیوتر است. این تغییرات با توجه به اندازه ی صفحه نمایش تغییر خواهد کرد. به این معنی که با توجه به اندازه صفحه نمایش، سایت شما به درستی و بهینه برای کاربران و بازدیدکنندگان نمایش داده شود.

امروزه کاربران برای وارد شدن به سایت از موبایل، تبلت، لپتاپ و... استفاده می کنند. اگر اصول طراحی سایت فروشگاهی رعایت نشده باشد . فروشگاه اینترنتی نتواند به درستی در دستگاه های مختلف، نمایش داده شود، بازدیدکنندگان و مشتریان خود را از دست خواهید داد. از این رو responsive بودن وبسایت فروشگاهی باعث ایجاد تجربه ی کاربری بهتری برای بازدیدکنندگان می شود.

Untitled-4-18

ظاهر استاندارد و گرافیکی

هر وبسایتی از عناصر مختلفی تشکیل شده است. لوگو، منو، انیمیشن ها، عکس ها و... جزو مواردی هستند که در بحث زیبایی شناختی سایت شما اثر گذار هستند. انتخاب عکس ها، آیکون ها، طرح کلی وب سایت و... جزو مواردی است که باعث می شود تا وبسایت شما بتواند ظاهری استاندارد و گرافیکی داشته باشد. پس کاملا بدیهی است که برای افزایش کاربران خود تلاش کنیم تا سایت ما طراحی درست و گرافیکی داشته باشد. ظاهر استاندارد سایت نه تنها در زیبایی آن تاثیر گذار است بلکه در عملکرد وبسایت شما نیز اثر خواهد گذاشت. 

تمامی سایت هایی که ما در سوبلز آن را طراحی می کنیم، با طراحی گرافیکی و استاندارد به شما ارائه می شود.

Untitled-4-20

طراحی رابط کاربری مناسب

فونت ها، آیکون ها، الگوی رنگی سایت، ساختار سایت و... به طراحی رابط کاربری سایت مربوط می شوند. طراحی رابط کاربری که به آن ui گفته می شود، مخفف کلمه ی User Interface است. این مسئله یکی از مهمترین مواردی است که مدیران وبسایت و کسب وکارها باید به آن توجه ویژه ای کنند. وجود رابط کاربری مناسب باعث می شود بتوانید در موتور های جستجو به خصوص در گوگل رتبه های مناسب و خوبی را دریافت کنید. 

Untitled-4-26

قابلیت های پنل مدیریتی

پنل مدیریتی در فروشگاه اینترنتی باید طوری طراحی شود که افراد بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند. از آنجایی که در فروشگاه های آنلاین یک یا چند محصول به فروش می رسد و مدیر وبسایت باید به سفارشات رسیدگی کند، نبود امکانات پیشرفته و استاندارد باعث بروز مشکلاتی خواهد شد. امکاناتی نظیر بررسی موجود انباری، تعداد فروش کالای خاص، تعداد مشتریان فروشگاه، دسته بندی بهینه شده محصولات و... از جمله امکاناتی هستند که باعث ایجاد یک پنل مدیریتی پیشرفته می شوند.

Untitled-4-29

امنیت بالا

امنیت سایت را می توان مهمترین مورد در ابتدای شروع راه اندازی فروشگاه اینترنتی در نظر گرفت. با نبود امنیت در وبسایت، هم صاحب کسب و کار و هم مشتریان کسب و کار در خطر کلاهبرداری های اینترنتی و جعل قرار می گیرند. فرقی ندارد که وبسایت شما بزرگ یا کوجک است. به هر حال بحث امنیت وبسایت جزو مواردی است که هر شرکت طراحی سایتی باید به آن توجه کند. ما در سوبلز، سایت هایی با امنیت بالا را برای شما طراحی و ارائه می کنیم.

Untitled-4-13

محاسبه هزینه ارسال

برخی از کسب و کارها  ارسال رایکان ندارند. از این رو برای هر منطقه جغرافیایی با توجه به تعرفه ی پستی یا پیک هزینه ای دریافت می کنند. اگر شما وبسایتی با قابلیت محاسبه نرخ ارسال نداشته باشید، کار برای شما سخت خواهد شد. ما در سوبلز در صورت نیاز شما، قابلیت محاسبه ارسال بار را فراهم خواهید کرد تا از این نظر مشکلی نداشته باشید.

قابلیت های فروشگاهی

از نظر گوگل و موتورهای جست و جو بهترین طراحی سایت فروشگاهی مربوط به سایتی است که تمام قابلیت های سایت فروشگاهی، را داشته باشد. این موارد شامل: درج قیمت و ویژگی های محصولات، سئو محصولات، طراحی برگه های شرایط ارسال محصولات، سوالات متدوال، پیگیری سفارش و رویه بازگردانی کالا  می‌باشد. توجه به این قابلیت ها باعث می‌شود شما سایت فروشگاهی حرفه ای و تخصصی داشته باشید که قطعا فروش بسیار زیادی خواهد داشت.

قابلیت جستجوی محصولات

قابلیت جستجوی محصولات یکی از مهمترین فاکتورها برای طراحی سایت فروشگاهی اصولی و حرفه ای است که باعث می‌شود کاربران به راحتی محصول موردنظر خود را پیدا کنند و دیگر مجبور نباشند که بین محصولات مختلف بگردند. به این سبک از طراحی می گویند طراحی سایت فروشگاهی کاربرپسند که باعث جذب کاربران و افزایش ورودی و ترافیک سایت می شود. هنگام سفارش طراحی سایت فروشگاهی خود دقت کنید که این ویژگی حتما در سایت وجود داشته باشد.

محاسبه مالیات محصولات

سازمان امور مالیاتی کشور برای صاحبان مشاغل اینترنتی اطلاعیه ای صادر کرده است که در آن، صاحبان مشاغل اینترنتی اعم از حقیقی یا حقوقی موظف به انجام تعهدات مالیاتی خود هستند. این افراد باید بدون توجه به محل کار خود، در این سازمان ثبت نام کنند. بنابراین تمام کسب‌ و کارهای آنلاین موظف هستند که تا چهار ماه بعد از شروع فعالیت خود در فضای اینترنت یک پرونده مالیاتی تشکیل دهند و کد مالیاتی دریافت کنند. همچنین کد مالیاتی برای دریافت اینماد بسیار ضروری است.

مراحل طراحی سایت فروشگاهی

Untitled-4-20

مشاوره

راهنمایی های لازم را در خصوص طراحی سایت و سوالاتتان به شما ارائه می دهیم.

Untitled-4-22

انتخاب موضوع و ارائه توضیحات

پس از مشاوره، نوبت به انتخاب موضوع و توضیحات کافی درباره کسب و کارتان می رسد. 

Untitled-4-17

قیمت طراحی سایت فروشگاهی

پس از مشخص شدن موضوع و فاکتورهای طراحی سایت قیمت نهایی محاسبه و ارائه می‌شود.

Untitled-4-27

ارسال داده

شما عکس ها، متن ها، توضیحات محصولاتتان و... را برای ما ارسال می کنید تا طراحی سایت شروع شود.

Untitled-4-23

پشتیبانی وبسایت

پس از طراحی سایت نوبت به پشتیبانی وبسایت می رسد که طبق قرارداد انجام می پذیرد.

بهترین زبان برنامه نویسی برای طراحی سایت فروشگاهی

بهترین زبان برنامه نویسی برای آنلاین شاپ

تمامی وب سایت هایی که در دنیا وجود دارد از یک cms یا زبان برنامه نویسی برای طراحی سایت استفاده کرده اند. اینکه بگوییم کدام بهتر و کدام بدتر است صحبت درستی نیست. زیرا هر cms یا زبان برنامه نویسی کاربردهای خاص خودش را دارد که در ادامه ضمن معرفی 2 تا از متداول ترین روش های آن، روش های دیگر را نیز به شما معرفی می کنیم تا با آنها کمی آشنا شوید. این آشنا شدن شما را در درک بهتر انتخاب زبان طراحی وبساییتان راهنمایی می کند.

php
وردپرس
mysql
html5
css3
js

متداول ترین روش های طراحی سایت

متداول ترین و پر استفاده ترین روش، طراحی با wordpress است. هزینه طراحی سایت فروشگاهی وردپرس بسیار مقرون به صرفه و در عین حال سودآور است. وردپرس یک cms رایگان است که ما در مقاله ی وردپرس چیست نیز به طور کامل به آن پرداختیم و آن را معرفی کردیم. اما در این حد بدانید که وردپرس برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی بسیار کاربردی است. زیرا هسته ی وردپرس هم از امنیت کافی برخوردار است و هم توسعه ی وبسایت در آن بسیار سریع اتفاق می افتد. اما اصول طراحی با وردپرس و ساختار سایت را باید خود طراح سایت انجام دهد. از این رو اگر دانش کافی در زمینه طراحی سایت ندارید، پیشنهاد می کنیم از یک طراح وب برای راه اندازی سایتتان استفاده کنید.

روش دیگر استفاده از php است. php یک زبان برنامه نویسی است. هزینه طراحی وب سایت فروشگاهی با زبان برنامه نویسی معمولا خیلی بیشتر از طراحی سایت فروشگاهی وردپرس است. سرعت و کارایی php باعث شده است که وبسایت های زیادی نیز از طریق این زبان طراحی شوند. اما تنها سختی که php دارد این است که گاهی پیچیدگی کدها باعث سردرگمی افراد مبتدی می شود. به این معنی که مثلا در وردپرس کدنویسی انجام نمی شود مگر در حالت های خاص که کارفرما نیاز داشته باشد. اما در php تمامی سایت از طریق کدنویسی طراحی می شود. از این رو اگر نیاز به طراحی فروشگاه اینترنتی با php دارید حتما از برنامه نویسانی استفاده کنید که در این زمینه تجربه ی کافی دارند.

متداول ترین روش های طراحی سایت
روش های طراحی سایت فروشگاهی

روش های دیگر راه اندازی فروشگاه اینترنتی

بالاتر به 2 روش متداول طراحی وبسایت آنلاین شاپ پرداختیم. روش هایی که اکثر کسب و کار های اینترنتی از آن استفاده می کنند. در این بخش روش های دیگری که برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی استفاده می شوند را به شما معرفی می کنیم. 

  • طراحی سایت فروشگاهی با جنگو
  • راه اندازی فروشگاه اینترنتی با جوملا
  • طراحی آنلاین شاپ  با asp.net
  • راه اندازی سایت فروشگاهی  با پایتون

قیمت طراحی سایت به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که پس از مشاوره و مشخص شده بخش های مختلف سایت قیمت نهایی محاسبه می شود.

هر آنچه که برای داشتن فروشگاه اینترنتی نیاز دارید شامل: درگاه پرداخت آنلاین، ارسال محصولات، درج محصولات، درج قیمت، تخفیف و کد تخفیف در این سایت موجود است.

سوالات متداول درباره خدمات طراحی وب سایت
5/5 - (20 امتیاز)