درآمد طراحی سایت چقدر است؟

درآمد طراحی سایت چقدر است؟
آنچه در این مقاله خواهید خواند..

طراحی سایت در چند سال گذشته رشد چشم گیری داشته است. نه تنها در تقاضا برای طراحان وب، بلکه در تعداد افرادی که علاقه مند به تبدیل شدن به یک طراح سایت هستند. اگر شما یکی از افرادی هستید که به شغل طراحی سایت علاقه دارید، می دانیم که احتمالاً کنجکاو هستید که بدانید درآمد شما چقدر خواهد بود.

با توجه به فناوری جدید و روندهایی که با سرعتی سریع در حال ظهور هستند، تعجبی ندارد که این تخصص همچنان به رشد خود ادامه دهد. با افزایش تعداد کسب و کارها در حال ورود به دنیای دیجیتال، نیاز به توسعه و طراحی وب سایت ها و برنامه های وب بیش از هر زمان دیگری وجود دارد. این به این معنی است که یک متخصص طراحی سایت برای سال‌های آینده به شکوفایی ادامه خواهد داد.

درآمد طراحی سایت در خارج چقدر است؟

درآمد طراحی سایت در خارج

دستمزد یک طراح سایت به دلایل زیادی می تواند متفاوت باشد. این درآمد ممکن است به دلیل تجربه، موقعیت مکانی، شرکت و موارد دیگر متفاوت باشد. نقش ها و مسئولیت های یک طراح وب به انواع شرکت ها یا صنایعی که برای کار با آنها انتخاب می کنند بستگی دارد.

یکی دیگر از عوامل تعیین کننده میزان دستمزد یک طراح سایت، تخصص آنهاست. به عنوان مثال، برخی از طراحان سایت در جنبه های فنی طراحی سایت متخصص هستند که به آن‌ها backend developer گفته می شود. در حالی که برخی دیگر در جنبه طراحی ظاهری  تخصص دارند که به آنها frontend developer گفته می شود. به طور متوسط، یک طراح وب یا طراح سایت در کشور آمریکا حدود 65159 دلار در سال درآمد دارد. نرخ ساعتی برای یک طراح سایت حدود 28-34 دلار در ساعت است.

درآمد طراح سایت بر اساس سطح شغلی

به دلیل افزایش روز افزون تقاضا برای طراحی سایت، بازار کار این شغل بیش از پیش رونق پیدا کرده است. به عنوان یک طراح سایت حرفه ای شما می توانید، سفارشات بسیار زیادی دریافت کنید و درآمد خوبی از این کار داشته باشید. اگر می خواهید به طراحی سایت به عنوان مسیر شغلی آینده تان نگاه کنید، باید بدانید عوامل مختلفی می تواند بر میزان دستمزد طراح وب سایت تأثیر بگذارد. جدا از موقعیت مکانی شما، تجربه شما نیز یک عامل تعیین کننده بزرگ در حقوق شما است.در ادامه چند مورد مهم که تاثیر گذاری بیشتری بر درآمد یک طراح وب دارند اشاره شده است.

درآمد طراح سایت بر اساس سطح شعلی

تازه کار:

افراد مبتدی یا طراحان سایت بدون تجربه کاری قبلی در این دسته قرار می گیرند. این موقعیت های ابتدایی یک تجربه یادگیری عالی هستند. آنها همچنین فرصتی عالی برای وارد کردن پای شما به شبکه در صنعت فناوری هستند. به طور متوسط، حقوق یک طراح وب یا طراح سایت سطح ابتدایی چیزی در حدود 49750 دلار در سال است.

طراح جونیور:

اصطلاح junior برای افرادی به کار می رود که کمتر از 3 سال در یک حوزه از تکنولوژی سابقه دارند. افرادی که جونیور هستند باید تحت نظر یک فرد با تجربه به فعالیت خود ادامه دهد.

برای اینکه یک طراح وب جونیور باشید، باید تجربه ای در این زمینه داشته باشید. زمان زیادی طول نمی کشد تا بعد از کار در یک شغل ابتدایی به یک طراح وب junior تبدیل شوید. با این حال، کمی بیشتر طول می کشد تا به مرحله بعدی بروید. به همین دلیل است که درآمد شما  بسته به تجربه و مهارت بسیار متفاوت است. معمولاً حقوق یک طراح وب در سطح junior بین 42000 تا 62000 دلار در سال متغیر است.

سطح ارشد یا سنیور:

senior برای افرادی به کار می رود که بیش از 10 سال سابقه ی کاری در یکی از حوزه های تکنولوژی دارند. افرادی که در این سطح هستند می توانند به تنهایی پروژه های شرکت ها و سازمان را مدیریت کنند و آنها را به سرانجام برسانند.

این افراد در بالاتری سطح تجربه قرار می گیرند. شما باید سالها تجربه داشته باشید تا بتوانید به عنوان یک طراح ارشد وب سایت موقعیتی کسب کنید. معمولاً برای رسیدن به این نقش باید چند سال در یک شرکت کار کنید. طراحان ارشد وب تصمیمات مهمی می گیرند و به آنها اعتماد می شود تا وظایف مهم شرکت را انجام دهند. به همراه مسئولیت های بیشتر، مزایای متوسط دستمزد یک فرد در سطح سنیورحدود 92874 دلار در سال است.

بیشتر بخوانید: 

حقوق طراح وب سایت بر اساس تخصص

حقوق طراح وب سایت بر اساس تخصص

شما می توانید در زیر شاخه های مختلف طراحی وب سایت تخصص داشته باشید. تخصص در یک زمینه خاص می تواند عنوان شغل، نقش، مسئولیت ها و حقوق شما را تعیین کند. برخی از گزینه ها را در فهرست زیر میبینیم.

 • طراح وب: این نقش برای کسانی است که برای ایجاد ظاهر یک وب سایت کار می کنند. کسانی که مهارت های فنی در زمینه های front end مانند HTML/CSS، جاوا اسکریپت و ابزارهای طراحی دارند برای این کار مناسب هستند. این افراد سالانه حدود 65159 دلار درآمدشان است.
 • طراح UX: این موقعیت شامل تمرکز بر تجربه کاربر است. برای این موقعیت، به مهارت هایی مانند تحقیق کاربران، نمونه سازی اولیه، مهارت های تحلیلی، کدنویسی و طراحی واکنش گرا نیاز دارید. این مهارت ها بیشتر مربوط به تجربه هستند و باید زمان زیادی را برای تسلط بر آنها اختصاص دهید. میانگین حقوق یک طراح UX حدود 101455 دلار است.
 • محقق UX: این نقش برای کسانی مناسب است که در کدنویسی، تحقیق و مهارت های تحلیلی مهارت دارند. مسئولیت های شغلی شامل تحقیق در مورد رفتار کاربر، تجزیه و تحلیل رقبا، نمونه سازی اولیه و توسعه طراحی است. میانگین حقوق یک محقق UX حدود 84327 دلار در سال است.

تفاوت طراحی سایت و توسعه وبسایت چیست؟

تفاوت طراحی سایت و توسعه وبسایت

کارفرمایان گاهی اوقات از اصطلاحات طراحی وب و توسعه وب به جای یکدیگر استفاده می کنند. با این حال، توسعه وب یک زمینه گسترده است و می توان آن را به عنوان توسعه front-end و back-end طبقه بندی کرد. از سوی دیگر، طراحان وب معمولاً با قسمت ظاهری یا بخش‌هایی از وب‌سایت که کاربران می‌بینند و با آن تعامل دارند، سروکار دارند. نقش طراح وب شامل برنامه ریزی، ایجاد و کدگذاری وب سایت ها و صفحات وب است.

طراحی و چیدمان یک وب سایت یا یک صفحه وب به عهده یک طراح وب است. از طرف دیگر، توسعه وب بیشتر با ساخت وب سایت ارتباط دارد تا با طراحی سایت. در حالی که طراحی وب، همانطور که از نام آن پیداست، همه چیز در مورد طراحی است. برای اینکه بتوانید به یک طراح وبسایت تبدیل شوید می توانید چندین راه را امتحان کنید. راه اول این است که به صورت حضوری یا آنلاین دوره های آموزشی طراحی سایت را بگذرانید.

راه دوم هم این است که به صورت کارآموزی در شرکت هایی فعالیت کنید که طراحی سایت را به همراه کار به شما آموزش می دهند. فقط توجه کنید که راه دوم به شما درآمدی را نخواهد داد اما از شما یک فرد با تجربه خواهد ساخت.

مهارت های لازم برای طراحی سایت

 1. HTML/CSS: شما باید درک قوی از این دو زبان برنامه نویسی داشته باشید. این زبان ها به شما در ساختار وب و طراحی سایت کمک می کنند. برای سفارشی کردن ظاهر یک وب سایت به هر دو نیاز دارید و به عنوان یک طراح، مطمئناً ترجیح می دهید که کنترل خلاقانه ای بر فونت ها و رنگ ها داشته باشید.
 2. جاوا اسکریپت: جاوا اسکریپت زبان برنامه نویسی دیگری است که برای این کار ضروری است. جاوا اسکریپت به شما کمک می کند تا سایت خود را تعاملی تر کنید.
 3. طراحی UX: شما بین 3 الی 5 ثانیه وقت دارید کاربر را جذب سایت خود کنید. این جذب کردن با عناصر بصری یا طراحی درست وبسایت همراه است. به همین علت طراحی بصری سایت نقش مهمی را در طراحی وبسایت دارد. 
 4. طراحی ریسپانسیو: شما باید با اصول طراحی ریسپانسیو آشنایی داشته باشید تا بتوانید صفحات وب و وب سایت هایی را ایجاد کنید که در تمام دستگاه های دیگر به درستی قابل مشاهده باشند. اینها شامل دستگاه هایی مانند تلفن همراه، تبلت، لپ تاپ یا هر فناوری مشابه دیگری است.
 5. مدیریت زمان: برای پیشرفت در حرفه خود به عنوان یک طراح وب به مهارت های مدیریت زمان نیاز دارید. این به این دلیل است که شما باید حواستان به  برنامه ها و فوریت هایی که پیش می آید باشد. 
 6. بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO): آشنایی با سئو و بهینه سازی سایت یک مهارت بسیار مهم برای حرفه طراحی وب شما است. شما باید کلمات کلیدی و عباراتی را که اغلب توسط مخاطبان هدف شما جستجو می شوند، ترکیب کنید. این می تواند به طور مستقیم بر رتبه وب سایت شما تأثیر بگذارد.
 7. مهارت های ارتباطی: شما باید بتوانید اطلاعات را به وضوح و شفاف انتقال دهید تا از سوء تفاهم و سردرگمی جلوگیری کنید. همچنین، شما باید بتوانید با اعضای تیم و همکاران خود به خوبی ارتباط برقرار کنید. زیرا اغلب در یک محیط تیمی کار خواهید کرد. این به حفظ یک محیط کاری هماهنگ کمک می کند.

مزایای شغل طراحی سایت

یک طراح وب یا طراح سایت چندین مزیت دارد. برخی از آنها به شرح زیر است:

 1. کار از راه دور: این یکی از بهترین بخش های یک توسعه دهنده وب است. شما فقط به یک لپ تاپ و اتصال به اینترنت نیاز دارید و می توانید در هر جایی کار کنید. این هم برای فریلنسرها و هم برای کسانی که در یک شرکت کار می کنند کار می کند.
 2. مختص صنعت نیست: امروزه، هر کسب و کاری در تلاش است تا حضور دیجیتالی قوی ایجاد کند. شرکت ها به برند ها، دستورالعمل های برند، وب سایت ها و سایر موارد بصری نیاز دارند. بنابراین، شما می توانید در هر صنعتی شغل پیدا کنید. این همچنین به این معنی است که شما فرصت های شغلی آزاد متعددی دارید.
 3. شما می توانید خود را بیان کنید: این زمینه ای است که به شما امکان می دهد خلاقیت و نوآوری خود را به نمایش بگذارید. شما می توانید ایده ها و نظرات خود را به دیگران ارائه دهید و از آنها با تحقیقات و داده های کاربر پشتیبانی کنید. شما فضای زیادی برای آزمایش و استفاده از تکنیک های جدید خواهید داشت. بهترین بخش این است که خلاقیت شما ارزشمند است و از شما قدردانی می شود.
 4. هرگز بی حوصله نخواهید داشت: از آنجایی که این یک زمینه در حال توسعه است، باید با آخرین فناوری ها و روندها به روز باشید. رقابت مداوم باعث می شود که شما همیشه روی پای خود باشید. این کار یکنواخت نیست. اگر از چالش لذت می برید، این نقش برای شماست.
 5. دستمزد بالا: هنگام ورود به هر رشته شغلی، پرداخت دستمزد یکی از دغدغه های اصلی است، اما با آموزش طراحی وب می توانید خیالتان راحت باشد. فرصت‌های شغلی در حال افزایش هستند و حقوق‌ها حتی در یک موقعیت ابتدایی نیز قابل قبول است.

در پایان

درآمد طراحی سایت در هرکجای دنیا متغیر است. اما اگر تخصص کافی داشته باشید و بتوانید در بخش front-end یا back-end یا هردوی آنها متخصص شوید می توانید درآمد خود را به شکل چشم گیری افزایش دهید. شما حتی در ایران هم زندگی کنید می توانید درآمدهای بسیار خوبی را به دلار از طراحی سایت به دست آورید.

در مقالات آینده به طور کامل به این موضوع خواهیم پرداخت که چگونه در ایران باشید و بتوانید درآمد دلاری داشته باشید. اگر در زمینه طراحی سایت مبتدی هستید سعی کنید دانش طراحی خود را در این زمینه افزایش دهید و اگر هم هیچ آشناییت با این موضوع ندارید و در حال تحقیق هستید سعی کنید از html و css شروع کنید و بعد از آن به فریم ورک های بوت استرپ یا جنگو آشنا شوید.

(10 امتیاز) 🔥

2 دیدگاه در “درآمد طراحی سایت چقدر است؟

 1. آواتار رضا رضا گفت:

  بازار کار طراحی سایت توی ایران بهتره یا خارج؟

  1. آواتار سایت سوبلز سایت سوبلز گفت:

   سلام وقت بخیر رضا جان
   ممنون از نظر شما
   در ایران با پیشرفت کسب و کار های اینترنتی در حال رشد است. به طور کلی طراحی سایت در خارج از کشور درآمد بیشتری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و تماس رایگان

نیاز به طراحی سایت دارید؟!

آماده پاسخگویی
بـه شما هستیــــم

مقالات مشابه

جای ایده‌هات تو سرت نیست، تو سایتته!!

ما با مشاوره رایـــــگـان درخواست‌های شما را بررسی می‌کنیم و متناسب بودجه شما سایت طراحی می‌کنیم.

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

"*" indicates required fields

پکیج انتخابی شما:*
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

درصورت ثبت اطلاعات تماس، کارشناس ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

"*" indicates required fields

پکیج انتخابی شما:*
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

درصورت ثبت اطلاعات تماس، کارشناس ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

"*" indicates required fields

پکیج انتخابی شما:*
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

درصورت ثبت اطلاعات تماس، کارشناس ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

ثبت درخواست مشاوره رایگان